Uprzejmie informujemy że portal RFIP nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty na adresy korespondencyjne, e-mailowe a także drogą telefoniczną. OK
Jak skutecznie szukać pracy...

Jak skutecznie szukać pracy...

Ile z Nas próbowało w szybki sposób znaleźć pracę? Niestety zazwyczaj kończyło się to porażką. Kilkadziesiąt wysłanych CV i odbytych rozmów kwalifikacyjnych – skutkowało i tak brakiem odzewu ze strony przedsiębiorcy. Oto przed Państwem kilka rad ułatwiających poszukiwanie pracy.

1. Uporządkuj wszystko

Bałagan, brak zorganizowania przyczynia się znacząco do obniżenia produktywności. Zazwyczaj osoby, które mają wszystko posegregowane, zanotowane pod odpowiednią datą w kalendarzu ważne wydarzenia – dają sobie świetnie radę w kontrolowaniu na bieżąco poszukiwań nowej pracy.

2. Sam dla siebie bądź kierownikiem

Jeśli dotychczas nie znaleźliśmy pracy a tym samym nie mamy pod sobą szefa – spróbujmy wyznaczać sami małe cele i w przypadku realizacji świętujmy ich sukces!

3. Na bieżąco nanoś wszelkie zmiany do swojego CV

Treść w CV jest niezwykle ważna, bo przedsiębiorca zapoznaje się na początku z samym dokumentem i to od niego zależy czy Nas zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętajmy jednak, że więcej nie znaczy lepiej! Zwróćmy uwagę na estetykę, układ i jakość przekazywanej treści.

4. Zacznij pozyskiwać informacje z branżowych blogów

Przed udaniem się na rozmowę rekrutacyjną warto poczytać na temat firmy, aby nikt nas niczym nie zaskoczył.

5. Bądź obserwatorem

Warto skorzystać z portali społecznościowych! Na bieżąco obserwuj portal firmy i już teraz postaraj się wdrążyć i poczuć atmosferę w niej panującą. Zauważmy, że to działa w dwie strony. Zatrudniający też może wpisać Nasze nazwisko w wyszukiwarce, więc warto dopilnować, aby to, co się im ukazało było sensowne.

6. Konsekwentnie sprawdzaj wszystko

Małe błędy czy też literówki w CV wywierają na rekruterze złe wrażenie. Warto więc zadbać o to, aby nic takiego się jednak nie pojawiło.

7. Bądź sobą

Największe korzyści można osiągnąć przez świeże spojrzenie – potencjalny pracodawca zwraca dużą uwagę na oryginalność, ponieważ taki pracownik może wnieść do firmy innowacje.

Wyszukiwarka firm


Wyszukiwanie zaawansowane